

Dinamikus Jólléti Egyensúly
Konferencia
2025.02.25. - CEU Budapest Nádor u.15.
A konferencia előadásai visszanézhetőek!
Alkalmazkodás a gyorsuló változások mellett - A fenntartható jóllét eléréséhez
A konferencia praktikus eszközöket és stratégiákat kínál. Segítünk, hogy ne csak lépést tartsatok a folyamatosan változó körülményekkel és ESG nyomással, hanem megtaláljátok benne az egyensúlyt és a jóllétet is!
A regisztrációs oldalról letöltheted a 2025-ös Szolgáltatói kuponfüzetünket!
Az esemény társszervezője a fenntarthatóság jegyében a

Hogyan érdemes a dinamikus jólléti egyensúly kérdésével foglalkozni?
Rendszerszemlélet,
tematikus fejlesztő programok:
A munkavállalók olyan képességeit kell fejleszteni, mint a stresszkezelés, egészségtudatosság, a környezethez való alkalmazkodás.
.png)
Támogató vállalati kultúra kialakítása:
A vezetők és HR-szakemberek központi
szerepet játszanak a rezilienciát és fenntartható jól-létet támogató környezet megteremtésében.
.png)
Technológiai megoldások és monitoring rendszerek:
A digitális eszközök, alkalmazások és a rendszeres visszajelzési rendszerek, segíthetnek nyomon követni és támogatni a dolgozók jóllétét.
.png)
Milyen témákat érintettünk a konferencián?
A konferencián a munkahelyi jóllét különböző aspektusait vizsgáltuk, kezdve a holisztikus szemlélettel és a személyes jólét fontosságával. Kiemelt figyelmet kaptak a pszichológiai és szellemi egészség szerepe, valamint annak hatása a munkahelyi teljesítményre és a dolgozók általános jóllétére. A tulajdonosi jóllét és a vállalati kultúra kapcsolata is a téma középpontjába került, ahol a LEGO példáján keresztül azt elemeztük, hogyan támogathatjuk ezen tényezők erősítését egy vállalati környezet kialakításával.
Szó volt a generációs igények kezeléséről is, hiszen a különböző generációk eltérő elvárásokat támasztanak a munkahelyeken, így a jólétük biztosítása érdekében fontos a megfelelő menedzselés. A jövőbeni célok is hangsúlyos szerepet kaptak, különösen a 2025-re vonatkozó tervekről, amelyek a munkavállalók egészségére és boldogságára összpontosítanak.
A rugalmas munkavégzés szerepe a munka és magánélet egyensúlyának fenntartásában szintén kiemelt téma volt, mivel a flexibilis munkakörnyezet nemcsak a jólétet, hanem a munkavállalói teljesítményt is javítja. A 2025-ös employer branding trendekről is beszélgettünk, amelyek segítenek a cégeknek vonzó és fenntartható munkahelyeket kialakítani a jövőben.
Emellett a HR és ESG megfelelés fontossága is a napirendre került, amely hozzájárul a munkahelyi kultúra fenntarthatóságához és az egészséges munkakörnyezet kialakításához. A mentális és fizikai egészség védelmét elősegítő ISO 45003 szabvány alkalmazásáról is szó esett, amely a pszichoszociális kockázatok kezelésére összpontosít.
A konferenciát a cafetéria rendszerek 2025-ös változásai és azok hatása a jóléti programokra zárták, valamint áttekintettük az egészségbiztosítási trendek alakulását a következő években, figyelembe véve a munkahelyi jóllét fenntartását és fejlesztését.
Előadók:
Dr. Szvetelszky Zsuzsanna, Csong An Szunim, Gánti Bence, Ruzsinszky-Takács Ilona, Angyal Andrea, Bereczki Enikő, Tóth Réka Gabriella, Gács Boróka, András Klára, Kamarás Zsuzsanna, Zvezdovics Anita, Takács Zsolt, Zbisko Anita, Király Ágnes, Balázs Iván
A konferencia délutáni programja tovább bővítette a munkahelyi jólléttel kapcsolatos ismereteket és gyakorlati megoldásokat.
A nap folyamán szó esett digitális megoldásokról, amelyek segíthetnek a munkahelyi jóllét javításában, valamint hatékony kommunikációs stratégiákról, melyek szükségesek a jólléti programok sikeres működtetéséhez. Az előadók bemutatták a különböző nemzetközi egyetemi jógyakorlatokat is, amelyek segítenek a munkahelyi jólét fejlesztésében. A családbarát munkahelyek és azok hatása a dolgozói jóllétre is kiemelt szerepet kapott a program során. Emellett a CSR programok jelentőségét is részletesen tárgyalták, hangsúlyozva a munkavállalói jóllétben betöltött szerepüket.
Előadók:
Deliága Ákos, Ónodi Mária, Korsós Mónika, Kókai Dorottya, Karkó Ádám, Prof. Kiss István, Dr. Varga Zsuzsanna, Dürr-Vízhányó Andrea, Fazekas Ágnes, Kónya Dániel, Ujvári Enikő, Szőke Cecília, Szalay Orsolya, Kuremszki Andrea.
Délutáni szekciók témái:

Első szekció: a fizikai egészség és az energiagazdálkodás fontosságát emelte ki, különösen a táplálkozás, alvás és mozgás területén. A panelbeszélgetés során a dolgozók energiagazdálkodásának támogatásáról osztották meg tapasztalataikat a szakértők. Ezt követően a munkahelyi szűrések fontossága és a mozgásszervi problémák kezelése volt a téma. A szekció gyakorlati megoldásokat is bemutatott a mozgásszervi problémák kezelésére.
Előadók:
Ötvös Edina, Dr. Némedi Erzsébet, Dr. Oláh Dániel, Szijjártó Noémi, Botka Zsolt, Dr. Megyaszai Márta, Balassa Andrea, Gerencsér-Herendi Helga
Második szekció: a mentális egészség és a tudatos munkavállalói/vezetői szerepvállalás fontosságát tárgyalta, gyakorlati megoldásokkal és tudományos megközelítésekkel. A panelbeszélgetés során díjmentesen elérhető mentális egészségügyi szolgáltatásokról esett szó, valamint a pszichoszociális kockázatfelmérések szerepéről. Emellett bemutatták az egyéni mentális állapotok mérésére és kezelésére alkalmazott új módszereket, valamint a munkahelyi mentális egészségfejlesztés vezetéselméleti megközelítéseit. A szekció zárásaként a természet munkahelyi jóllétre gyakorolt hatásáról is beszélgettek szakértőink.
Előadók:
Nagypál Mónika, Dudás Erika, Hegedüs Réka, Meszlényi Zsolt, Szalóki László, Dr. Szilas Roland Ferenc, Merényi Tímea, Vásárhelyi Kriszta
Harmadik szekció: Közösségépítés és vállalati kultúrafejlesztés, a munkahelyi kapcsolatok erősítésére összpontosított, gyakorlati megoldásokkal és elméleti megközelítésekkel. A közösségi programok munkahelyi alkalmazásának előnyeiről esett szó, valamint arról, hogyan támogathatják a munkahelyek a közösségépítést a környezeti tényezők tudatos alakításával. A munkahelyi interakciók fejlesztésére és a közösségi kötelékek erősítésére is bemutattak módszereket, valamint az ESG elveit ötvöző közösségépítési programokat is bemutattak előadóink.
Előadók:
Istenes Petra, Kovách Eszter, Farkas Emese, Dúll Andrea, Sági György, Faragó István, Búzás Zsuzsanna